Pogoda Wrocław, czyli na co trzeba być przygotowanym w stolicy dolnego śląska?

Stolica dolnego śląska - Wrocław

Kiedy to pierwszy raz przyjechałam do Wrocławia, miasto te przywitało mnie ulewą, jakiej nie widziałam od wielu lat. Przekonałam się wtedy, że tutejszy klimat potrafi być może i łaskawy a jeśli się już zmieni, to zmiana ta potrafi być naprawdę gwałtowna.

Pogoda Wrocław posiadająca wręcz wzorcowe cechy aglomeracji miejsko-przemysłowych sprawia, iż miasto często nazywane jest „miejską wyspą ciepła”. Wprawdzie nie byłam we Wrocławiu zimą, jednak wiem, że i w tym okresie roku, pogoda wroclaw potrafi być dość łaskawa dla mieszkańców miasta. Specyficzna lokalizacja Wrocławia sprawia, iż występują tutaj tzw. zjawiska fenopochodnych sprawiające, iż silny, suchy wiatr doprowadza do raptownego wzrostu temperatury, stąd pogoda Wrocław bywa przewrotna.. Już następnego dnia mojego pobytu we Wrocławiu, nastąpiła znaczna polepszenie pogody i mogłam poznać uroki dolnośląskiej stolicy.

Zwiedzamy Wrocław

Jednym z miejsc, którym byłam zachwycona był Ogród Japoński - przepiękne miejsce z mnogością roślinności, małych wodospadów, mostów w stylu japońskim.

Przyznam, że trudno było odchodzić z tak urokliwego miejsca. Wieczorem, pogoda wroclaw również mnie nie zawiodła i mogłam wraz z moimi znajomymi poznać klimat nocnego Wrocławia, który nadal nie przestawał tętnić życiem, jednak rodzaj tego rytmu był zupełnie inne - już nie tak zabiegane.

Z różnych stron dobiegały dźwięki koncertu, czym byłam bardzo zaskoczona, gdyż Wyspa Słodowa znajduje się w dość odległym miejscu, od tego, w którym postanowiliśmy zatrzymać się na dłużej. Z wielkim przekonaniem mogę polecić to miasto wszystkim tym, którzy lubią podróże po Polsce a także tym, którzy lubią życie towarzyskie, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie.