Pogoda Gdańsk - czego można się po niej spodziewać?

Szóste pod względem liczby ludności, portowe miasto Gdańsk, to jedno z najstarszych miast Polski. Większość z nas kojarzy je z wydarzeniami grudniowymi w 1970 roku czy też porozumieniem sierpniowym z początku lat 80-tych, które to uznawane jest za początek detronizacji komunizmu we wschodniej części Europy.

Będąc w Gdańsku, mamy w perspektywie zobaczenie wielu ciekawych zabytków, takich jak np. Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów bądź Wielki Młyn. Miasto to obfituje również w kościoły i stowarzyszenia różnorodnych wyznań religijnych - począwszy od katolickiego a skończywszy na Gdańskim Ośrodku Zen. Jego położenie może sugerować, iż tutejsza pogoda gdansk objawiać się może mglistymi porankami.

Mimo, iż jest to miasto przemysłowe, nie musimy obawiać się, że tutejsze powietrze będzie pozbawione charakterystycznego dla regionów nadmorskich jodu - wręcz przeciwnie. Oczywiście, im bliżej morza się znajdujemy, tym jego wpływ będzie większy. Pogoda Gdańsk jest tutaj przeważnie przyjemna, chociaż musimy liczyć się z pojawieniem się silnych wiatrów oraz sztormów.

Fakt, iż miasto to rywalizuje o miano tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, świadczyć może o ty, że nasz pobyt w Gdańsku może zaliczyć się do bardzo udanych, nie tylko pod kątem zwiedzania czy też wylegiwania się na plaży. Możemy tutaj także liczyć na wiele przeżyć kulturalnych jak wystawy czy festiwale.