Czarter jachtów można być wspaniałym urozmaiceniem podróży do Chorwacji czy Grecji

Czarter jachtów (np. czarter jachtów motorowych albo czarter jachtów morskich) jest jednym z elementów wycieczki do Chorwacji i Grecji. Te dwa kierunki wakacyjnych wojaży należą do stosunkowo tanich kierunków, dlatego biura podróży postanowiły uatrakcyjnić ofertę, oferując czarter jachtów. Chorwacja jest znakomitym miejscem na pierwszą w życiu podróż łodzią, na której można spędzić nawet cały urlop.

To wspaniała propozycja dla osób szukających czegoś nowego, ekscytującego oraz tych, którym znudziło się wylegiwanie na plaży czy chodzenie po kolejnych muzeach, katedrach, wieżach, mostach, kościołach, deptakach…

Podróżowanie jachtem po chorwackim wybrzeżu należy do niezwykłych przeżyć, gdyż linia brzegowa tego kraju jest niespotykana. Charakteryzuje się dużym urozmaiceniem, występowaniem licznych wysp o podłużnym kształcie, które przyjęły równoległą pozycję względem lądu. Taki typ wybrzeża eksperci nazwali dalmatyńskim.

Turystyka jest jedną z ważniejszych dziedzin chorwackiej gospodarki. To właśnie przyjazdy turystów do kąpielisk i uzdrowisk nad Adriatykiem stanowiły główne źródło dewiz przed 1990 r., gdy Chorwacja należała jeszcze do Jugosławii.

Wskutek wojny domowej w latach 1991-1995 infrastruktura turystyczna (w tym liczne zabytki) ucierpiała w dużym stopniu. Na szczęście kraj odbudował się po tej tragedii i dzisiaj turyści znów chętnie wypoczywają w Chorwacji.