Prognoza pogody powinna nas skłonić do wymiany rynien, przeglądu kanalizacji

Prognoza pogody może być niekorzystna. Synoptycy zapowiadają duże opady deszczu. Deszcz jest potrzebny, ponieważ bez niego nie zachodziłaby wegetacja roślin uprawnych i każdych innych. To groziłoby katastrofą głodu na skalę światową.

Bez naturalnego deszczu uprawą zboża i warzyw zajmowałyby się tylko laboratoria i te przedsiębiorstwa, które stać na sztuczne nawadnianie. To oczywiście odbiłoby się na cenach produktów rolniczych. Wielu nie miałoby pieniędzy na pomidory, kapustę, marchew, cebulę, buraki, kalarepę, ogórki, fasolę i inne produkty zjadane przez na nas na co dzień pod różnymi postaciami.

Niekorzystna prognoza pogody sprawia, że trzeba się martwić o stan infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, deszczowej, np. rynny, kratki ściekowe. Konieczne jest czyszczenie kanalizacji, nowe rynny dachowe (np. rynny PCV) oraz remont dachu.

Nie można kupować byle jakich materiałów, gdyż to grozi szybkim ich zniszczeniem. W efekcie w niedługim czasie znowu trzeba będzie kupować nowe rynny, łatać dach, itp. Można więc stwierdzić, że kto tanio kupuje, traci. Lepiej (ekonomiczniej) zainwestować w solidne materiały sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów.

Naiwne jest myślenie, że prognoza pogody będzie przychylna. Zdarzają się łagodne zimy i suche lata, ale to są wyjątki, występujące raz na kilka lat. Trzeba więc mieć szczelny, solidny dach oraz sprawne urządzenia kanalizacyjne.