Każdy musi mieć w domu odpowiednie ubranie i artykuły przeciwdeszczowe

Wszyscy wiemy, że potrzebne są artykuły przeciwdeszczowe, które uchronią nas przed opadami. Nie każdy lubi być mokry. Poza tym zmoknięcie może być niebezpieczne dla zdrowia. O ile latem deszcz nie stwarza dużego ryzyka zachorowania, tak jesienią czy wczesną wiosną deszcz w połączeniu z niską temperaturą i wiatrem może wywołać przeziębienie, grypę, zapalenie płuc lub inaczej zaatakować nasz układ odpornościowy.

W związku z tym zawczasu należy zaopatrzyć się w rzeczy przeciwdeszczowe: kalosze, kurtki, palta, peleryny, itp. W razie potrzeby sięgniemy po nie do szafy, schowka na buty, do garderoby i użyjemy.

Odzież przeciwdeszczowa musi być solidna. Musi chronić nas nie tylko przed deszczem, ale także przed porywistym wiatrem. Podobnie jest z kaloszami.

Artykuły przeciwdeszczowe nie muszą być tylko rzeczami używanymi w trakcie niepogody, mogą pełnić funkcję ozdobną. Eleganckie parasole, śmieszne kalosze, peleryny z różnymi motywami - to wszystko może ozdabiać nas w czasie deszczu. Ubranie przeciwdeszczowe nie musi być nudne, szare, monotonne i tym samym nie musi pogłębiać podłego nastroju, w który wpada większość ludzi podczas niepogody.

Płaszcze przeciwdeszczowe produkuje się w różnych kolorach. Przeważnie są to kolory tęczy. W takim ubraniu człowiek nie tylko ładnie wygląda, lecz także jest widoczny (jaskrawe kolory są bardziej zauważalne).